Witaj GoÂciu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Kt├│ry FreeBSD?
kubus_ccnp
post Oct 24 2006, 07:26 PM
Post #1

Newbie
*

Grupa: Members
Postˇw: 1
Do│▒czy│: 24-October 06
Nr u┐ytkownika: 33

Witam,
mam nastêpuj±ce pytania.
1. Chcia┬│bym postawi├Ž FreeBSD na swoim kompie, zakupi┬│em nawet nowiutk┬▒ ksi┬▒┬┐k├¬ "FreeBSD. Podstawy administracji systemem" Pana Lucasa, wydanie z 2004 r. On tam skupia si├¬ w wi├¬kszo┬Âci, jak pisze, na wersjach FreeBSD 4.x. Obecnie mo┬┐na ┬Âci┬▒gn┬▒├Ž wersje systemu raczej 5.x i 6.x. St┬▒d pytania:
- czy systemy 4.x r├│┬┐ni┬▒ si├¬ od system├│w 5.x systemem plik├│w lub innymi istotnymi rzeczami (np. u┬│o┬┐eniem katalog├│w), abym nie szuka┬│ za bardzo po plikach i katalogach je┬Âli postawi├¬ np. 5.5, a moja obecna biblia skupia si├¬ jak wspomnia┬│em na 4.x - a mo┬┐e ktos zna dobrze t├¬ ksi┬▒┬┐k├¬ i wie, ┬┐e to nie ma du┬┐ego znaczenia?
- czy warto w og├│le stawia├Ž 4.x, skoro s┬▒ ju┬┐ systemy 5.x i 6.x
- je┬Âli warto, to gdzie w archiwach na www.freebsd.org szuka├Ž 4.x ?

2. Opr├│cz kompa stacjonarnego, na kt├│rym chcia┬│bym postawi├Ž FreeBSD na ca┬│ym dysku, chcia┬│bym r├│wnie┬┐ zainstalowa├Ž FreeBSD na laptopie (LG model LS50 - A46Y, komp z 2004 roku), lecz tutaj na jednej partycji, no i druga na swap, opr├│cz tego mam postawion┬▒ Winde XP - chcia┬│bym mie├Ž oba systemy na 1 kompie. Czy kto┬ z Was mo┬┐e czyni┬│ takie rzeczy i jak to w praktyce wychodzi?

Dzieki za info.
Na razie.
User is online!Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kretu
post Oct 29 2006, 02:10 PM
Post #2

Newbie
*

Postˇw: 5
Do│▒czy│: 29-October 06
Nr u┐ytkownika: 34

QUOTE(kubus_ccnp @ Oct 24 2006, 07:26 PM) *

Witam,
mam nastêpuj±ce pytania.
1. Chcia┬│bym postawi├Ž FreeBSD na swoim kompie, zakupi┬│em nawet nowiutk┬▒ ksi┬▒┬┐k├¬ "FreeBSD. Podstawy administracji systemem" Pana Lucasa, wydanie z 2004 r. On tam skupia si├¬ w wi├¬kszo┬Âci, jak pisze, na wersjach FreeBSD 4.x. Obecnie mo┬┐na ┬Âci┬▒gn┬▒├Ž wersje systemu raczej 5.x i 6.x. St┬▒d pytania:
- czy systemy 4.x r├│┬┐ni┬▒ si├¬ od system├│w 5.x systemem plik├│w lub innymi istotnymi rzeczami (np. u┬│o┬┐eniem katalog├│w), abym nie szuka┬│ za bardzo po plikach i katalogach je┬Âli postawi├¬ np. 5.5, a moja obecna biblia skupia si├¬ jak wspomnia┬│em na 4.x - a mo┬┐e ktos zna dobrze t├¬ ksi┬▒┬┐k├¬ i wie, ┬┐e to nie ma du┬┐ego znaczenia?
- czy warto w og├│le stawia├Ž 4.x, skoro s┬▒ ju┬┐ systemy 5.x i 6.x
- je┬Âli warto, to gdzie w archiwach na www.freebsd.org szuka├Ž 4.x ?

2. Opr├│cz kompa stacjonarnego, na kt├│rym chcia┬│bym postawi├Ž FreeBSD na ca┬│ym dysku, chcia┬│bym r├│wnie┬┐ zainstalowa├Ž FreeBSD na laptopie (LG model LS50 - A46Y, komp z 2004 roku), lecz tutaj na jednej partycji, no i druga na swap, opr├│cz tego mam postawion┬▒ Winde XP - chcia┬│bym mie├Ž oba systemy na 1 kompie. Czy kto┬ z Was mo┬┐e czyni┬│ takie rzeczy i jak to w praktyce wychodzi?

Dzieki za info.
Na razie.

1. Na desktop najlepszy b├¬dzie freebsd z ga┬│├¬zi 6.x, jest chyba najbardziej multimedialny(tzn. da si├¬ z niego zrobi├Ž porz┬▒dny desktop). Co do ksi┬▒┬┐ki, to mo┬┐esz j┬▒ na makulature odda├Ž. Na freebsd.org w dokumentacji jest co┬Â, co nazywa si├¬ handbook i w┬│a┬Ânie od jego lektury powiniene┬ rozpocz┬▒├Ž swoj┬▒ przygod├¬ z freebsd. Poza tym cz├¬┬Â├Ž handboka jest przet┬│umaczona na stronie www.bsdguru.org
2. Na laptopie nie polecam instalowa├Ž freebsd, ma on niestety problemy z obs┬│ug┬▒ acpi, co raczej nie dodaje komfortu pracy. Dwa systemy na jednym dysku s┬▒ jak najbardziej mo┬┐liwe, wi├¬c problemu nie b├¬dzie
+Quote Post
Ice_men
post Nov 10 2006, 11:25 PM
Post #3

Newbie
*

Postˇw: 6
Do│▒czy│: 10-November 06
Nr u┐ytkownika: 36

QUOTE(kubus_ccnp @ Oct 24 2006, 07:26 PM) *

ja na Swoim DELLu Latitude C600 mialem Wingroza XPe i FreeBSD 4.X ktora dokladnie to nie pamietam
oba smigaly jak trzeba. FBSD oczywiscie zrobiony na desktopa, lecz praca w wymagala Wingroza i zrezygnowalem z FBSD, aczkolwiek taraz sie bawie na Komputerze domowym FreeBSD 6.2-BETA3 smile.gif
zobacze jak wypadnie smile.gif i moze znow na lapie postawie.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 U┐ytkownikˇw czyta ten temat (1 GoÂci i 0 Anonimowych u┐ytkownikˇw)
0 Zarejestrowanych:

Aktualny czas: 25th September 2018 - 02:39 AM
FreeBSD - Inside @ hosting